Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Ulice 28. října 873, 79001 Jeseník, www.ko.jesenik.com


Renáta Dobiášová

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2006

Renčiny hudební začátky byly spíše povinností, radostí se staly pod vedením pana učitele Pavla Plháka a vygradovaly působením v Kytarovém orchestru od roku 2006. Jako někteří další členové se zhlédla v ukulele a hraje v Ukulelebandu. Na jednom koncertě si zahrála také na akustickou baskytaru, čímž se jí splnil její sen. Mezi oblíbenými interprety jednoznačně vyčnívá nesmrtelná kapela The Beatles, kromě ní Renča poslouchá klasickou hudbu od baroka po moderní orchestrální hudbu, soul či Daniela Landu (kromě jeho muzikálové tvorby) či hitovky kapely Eletrick Mann a samozřejmě ShitDrive. V rámci orchestru také tančí a vytváří pro tanečnice choreografie. Kromě času stráveného v rámci orchestru si také ráda přečte dobrou knihu.

 


Jan Dvořák

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2008

Honza začínal na kytaru u Barbory Uhlířové, kde strávil celých sedm let. I tak ho měl jeho otec - dirigent kytarového orchestru - neustále na očích. Honza asi nepůjde v otcových šlépějích, ale hra na kytaru ho baví a to je to hlavní. Několik let působil také v kytarovém kvartetu, se kterým koncertoval nejen na Jesenicku, ale také ve slovenských Bojnicích. Kromě kytary zkoušel kdysi také bicí, ale po roce zůstal už jen u kytary. Hrou na bicí mohl tak doplnit potenciál rodinného klanu Dvořáků, ale i tak stále mohou vytvořit slušnou kapelu. Jako mnozí jiní členové podlehl kouzlu ukulele, na které hraje v Ukulelebandu Jeseník. Mezi jeho další koníčky mimo hudbu patří sport, a to především florbal a cyklistika. 

 


Jakub Nosek

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2010

Kubovy hudební začátky se datují již do předškolního věku, kdy se učil hrát na flétničku. Ale až o několik let později se ho ujal ten (jak říká Kuba) nejlepší z nejlepších - Václav Dvořák, u kterého absolvoval první cyklus hry na kytaru. Nyní je už pouze členem orchestru. Kromě kytary se dostal v rámci orchestru a Jesfletu také k baskytaře, kterou později vyměnil za ukulele v rámci Ukulelebandu. Chvíli také zkoušel troubit na trubku, ale to už hodně pozapomněl. Co se týče poslechu hudby, tak nemá vyhraněný směr, ale vždycky si rád poslechne kapelu ShitDrive. Momentálně moc volného času nemá, protože se přípravě na maturitu a zkouškám na vysokou školu, konkrétně na strojní inženýrství.

 


Adam Šároši

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Adam, zvaný Rocco, hraje na kytaru od sedmi let, začnal u Carmen Langerové, nyní dochází k Antonínovi Slámkovi. Do kytarového orchestru nastoupil v roce 2014 a spolu s Vildou se tak sžívají s orchestrální hrou. Rocco rychle zapadl do party a stal se z něho Casanova orchestru, udivuje svým vysportovaným tělem a bystrým myšlením. Byť je skoro nejmenší z celého orchestru, je ho vidět všude a slyšet. Ve volném čase hodně sportuje, věnuje se fotbalu, florbalu či stolnímu tenisu. Je také zapáleným rybářem - jak na českých rybnících, tak na volném moři. Jeho tatínek pochází ze Slovenska, takže také rád cestuje směrem na východ. Z hudby rád poslouchá pop, rap a folkové písničky. Mezi jeho oblíbence patří Macklemore či slovenští No Name.

 


Vilém Juřena

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Vilda hraje v orchestru třetím rokem, takže už není úplným nováčkem. Jeho začátky hraní na kytaru ho prý dle jeho slov moc nebavily, ale teď už je to mnohem lepší. Vzhledem k tomu, že se hudebně potatil, tak nehraje jenom na kytaru, ale také na akordeon. Jestli také dobře zpívá, jsme zatím nezjistili, třeba se více osmělí časem. V rámci hry na akordeon se také věnuje hrání s dalšími nadšenci tohoto nástroje v Akordeonovém souboru. Muziku má tedy rád a rád ji také poslouchá, především jsou to interperti z rockových a popových vod. V rámci volného času se nevěnuje jenom hudbě, ale je také našený sportovec - s kamarády si rád zahraje florbal, fotbal, basketbal, tenis či stolení tenis. 

 


Tomáš Gron

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Tomáš přišel do orchestru tak, že si toho ani skoro nikdo nevšiml. Po čase se ale začíná čím dál tím víc projevovat a je ho slyšet. Je velkým kamarádem s Vildou a spolu už vymysleli spoustu taškařic o kterých (možná naštěstí) p. učitel Dvořák ani neví.  Mimo kytary se věnuje  basketbalu, velmi rád běhá za malým kulatým nesmyslem ve florbale a chodí do robolabu. S týmem R.U.R., který vede p. uč. Mgr. Roman Chasák se připravují na akce v ČR i v zahraničí. Tomáš má zajímavou vlastnost: Vždycky odpovídá na vše "ano". Takže je třeba si dát pozor na tón hlasu. Jedině tak se dá poznat, jestli Tom vnímá, co mu chcete říct. 

 

 

  


 Vojtěch Christmann

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2016

Vojta je novou posilou orchestru. Doma hraje s tátou, proto zná na kytaru spoustu písniček. Ale hra z not  mu jde také dobře. Ve druhé kytaře ho začíná být slyšet. Mimo kytary rád jezdí na kole, rekreačně hraje fotbal a lyžuje. Studuje na nižším gymnáziu. V poslední době si oblíbil ukulele a hraje na něho kde se dá. V autě na cestách, u babičky, doma, prostě všude. 

Podporují nás

naše domovská ZUŠ

 

naše fotografka

 

náš tvůrce stránek

 

 

 

Město Jeseník

Zemědělské družstvo Jeseník

Autocampink ing. Jaromír Bubík

MUDr. Novotný

Horský hotel Skiland

Květinka Iris

Elektro moto servis Ladislav Lukeš

Ekostavby HZ, a.s.

Provozováno CMS / E-shop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies