Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Ulice 28. října 873, 79001 Jeseník, www.ko.jesenik.com


Petra Ulrychová (Janhubová)

Hudební nástroj: kytara, ukulele

Nástup: 2005

Petiny začátky jsou spojeny s putováním po místních uměleckých školách - začínala u Barbory Uhlířové v Jeseníku, poté pokračovala v soukromé škole Yamahy či Pavla Plháka ve Vidnavě. Poté přišla kytarová krize a Peťa se věnovala tři roky houslím. Po tříleté pauze se ke kytaře vrátila - do jesenické ZUŠ k Václavu Dvořákovi, kde se konečně našla. Před několika lety objevila nástroj ukulele, se kterým nakazila ne jednoho člena orchestru. A tak kromě barevného zpestření orchestru si nadšenci ukulele založili také svůj samostatný soubor. V současnosti je jejím jediným zájmem manžel Michal, dcera Brigitka a syn Erik, kteří hamounsky vytlačili všechny ostatní zájmy jako byly toulky po přírodě s koněm a psiskama. Nyní je tedy Peťa vzornou matkou v domácnosti a občas se věnuje focení. 

 


Petr Barták

Hudební nástroj: kytara, ukulele

Nástup: 2009

Peťa začínal na kytaru v osmi letech u Carmen Langerové, v roce 2009 nastoupil do orchestru. Začínal nejdříve ve druhém hlase, poté na chvíli zkusil i čtvrtou kytaru, ale nakonec zakotvil ve třetí kytaře, kde se věnuje hlavně doprovodům, jak na 12-strunnou kytaru, tak na ukulele. Po ukončení prvního stupně ukončil sólovou hru a věnuje se teď již jen orchestru a Ukulelebandu Jeseník. Byl také členem Jesfletu a také působil s několika dalšími členy orchestru v Kytarovém kvartetu. Ve volných chvílích připravuje na budoucí působení v orchestru svého bratra Frantu, který také hraje na kytaru a zkouší to i na djembe, takže v něm roste možná nová generace bubeníků. Kromě hudby má Peťa rád silné stroje na dvou či čtyřech kolech a také se věnuje různým sportům.   

 


  


Jiří Svoboda

Hudební nástroj: banjo, mandolína

Nástup: 2011

Jirka alias Giňa sice nastoupil do orchestru oficiálně až v roce 2011, ale už dříve v roce 2007 se občas kolem něj pohyboval a celkově má z hudbou velké zkušenosti. Svou životní vášeň proměnil také ve svou profesi a stal se tak učitelem zpěvu a několika hudebních nástrojů. Jirka je instrumentalistou, kromě klasické kytary zvládá banjo, mandolínu, klavír, zkouší hrát také na housle. Stylově si nevybírá, rád napodobuje všemožné hudební styly a interprety, ale nejbližší je mu asi folk s lidovými kořeny (Vlasta Redl, Jarek Nohavica, Čechomor), kterému se věnuje v kapele Brejle. Jeho žánrovou pestrost naznačuje také působení v heavy-rockové kapele Foxy Lady. Vzhledem k tomu, že je Jirka učitelem, působí v rámci orchestru jako pedagogický dozor.

 

  


Robin Pospíšil

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Robinovy hudební začátky nejsou spjaty s kytarou, ale s keyboardem, na který jej učila Renáta Jeřábková. Ke kytaře se dostal až po třech letech na keyboardu, a to do třídy k Václavu Dvořákovi, ke kterému chodí nyní již sedmým rokem. Robin sice působí v orchestru teprve tři roky, ale za tu dobu se stal platným členem třetí kytary, která nebývá těžká technicky, jako spíše rytmicky. Co se týká hudby jako posluchač, tak Robin má radši spíše alternativnější směry než střední proud. Ve volném čase si Robin rád zahraje florbal či leze na stěně. Jako správný skaut také rád tráví spoustu času venku s svými kamarády, jen tak v přírodě, v lese, prostě někde mimo civilizaci. 

 

 


Dominik Mareček

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2016

Dominik má muziku v krvi, se svým tátou hraje snad od pěti let. Dokonce skládá i vlastní písně. Třeba se jednou dočkáme autorské muziky. Ve třetí třídě nastoupil do ZUŠ a v září 2016 do orchestru. Dominik nehraje jen v Kytarovém orchestru, vyzkoušel si také part doprovodné kytary v kapele Jeremiáš. K jeho zájmům patří plavání, jízda na kole,  sportovní střelba, práce s počítačem a hudebními programy.

 

 

  


Tobiáš Worm

Hudební nástroj: kytara, banjo

Nástup: 2018

Tobík má od malička - snad od tří let - jasnou vizi. Chce hrát na banjo. Po prvních letech hry na kytaru - na tu ho přesvědčili rodiče spolu s učitelem -  na svém trvá dál. Hraje prostě na banjo a hotovo. Tobiáš je také aktivním skautem a praktický život v přírodě miluje. Také se věnuje spolu se svou celou rodinou herectví. Na pódiu je jako doma. 

 

 

 

Podporují nás

naše domovská ZUŠ

 

naše fotografka

 

náš tvůrce stránek

 

 

 

Město Jeseník

Zemědělské družstvo Jeseník

Autocampink ing. Jaromír Bubík

MUDr. Novotný

Horský hotel Skiland

Květinka Iris

Elektro moto servis Ladislav Lukeš

Ekostavby HZ, a.s.

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies