Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Ulice 28. října 873, 79001 Jeseník, www.ko.jesenik.com


Petra Ulrychová (Janhubová)

Hudební nástroj: kytara, ukulele

Nástup: 2005

Petiny začátky jsou spojeny s putováním po místních uměleckých školách - začínala u Barbory Uhlířové v Jeseníku, poté pokračovala v soukromé škole Yamahy či Pavla Plháka ve Vidnavě. Poté přišla kytarová krize a Peťa se věnovala tři roky houslím. Po tříleté pauze se ke kytaře vrátila - do jesenické ZUŠ k Václavu Dvořákovi, kde se konečně našla. Před několika lety objevila nástroj ukulele, se kterým nakazila ne jednoho člena orchestru. A tak kromě barevného zpestření orchestru si nadšenci ukulele založili také svůj samostatný soubor. V současnosti je jejím jediným zájmem manžel Michal, dcera Brigitka a syn Erik, kteří hamounsky vytlačili všechny ostatní zájmy jako byly toulky po přírodě s koněm a psiskama. Nyní je tedy Peťa vzornou matkou v domácnosti a občas se věnuje focení. 

 


Petr Barták

Hudební nástroj: kytara, ukulele

Nástup: 2009

Peťa začínal na kytaru v osmi letech u Carmen Langerové, v roce 2009 nastoupil do orchestru. Začínal nejdříve ve druhém hlase, poté na chvíli zkusil i čtvrtou kytaru, ale nakonec zakotvil ve třetí kytaře, kde se věnuje hlavně doprovodům, jak na 12-strunnou kytaru, tak na ukulele. Po ukončení prvního stupně ukončil sólovou hru a věnuje se teď již jen orchestru a Ukulelebandu Jeseník. Byl také členem Jesfletu a také působil s několika dalšími členy orchestru v Kytarovém kvartetu. Ve volných chvílích připravuje na budoucí působení v orchestru svého bratra Frantu, který také hraje na kytaru a zkouší to i na djembe, takže v něm roste možná nová generace bubeníků. Kromě hudby má Peťa rád silné stroje na dvou či čtyřech kolech a také se věnuje různým sportům.   

 


  


Adam Šároši

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Adam, zvaný Rocco, hraje na kytaru od sedmi let, začnal u Carmen Langerové, pak docházel k  Antonínovi Slámkovi. Do kytarového orchestru nastoupil v roce 2014 a spolu s Vildou se tak sžívají s orchestrální hrou. Rocco rychle zapadl do party a stal se z něho Casanova orchestru, udivuje svým vysportovaným tělem a bystrým myšlením. Byť je skoro nejmenší z celého orchestru, je ho vidět všude a slyšet. Ve volném čase hodně sportuje, věnuje se fotbalu, florbalu či stolnímu tenisu. Je také zapáleným rybářem - jak na českých rybnících, tak na volném moři. Jeho tatínek pochází ze Slovenska, takže také rád cestuje směrem na východ. Z hudby rád poslouchá pop, rap a folkové písničky. Mezi jeho oblíbence patří Macklemore či slovenští No Name.

 

  


Robin Pospíšil

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Robinovy hudební začátky nejsou spjaty s kytarou, ale s keyboardem, na který jej učila Renáta Jeřábková. Ke kytaře se dostal až po třech letech na keyboardu, a to do třídy k Václavu Dvořákovi, ke kterému chodí nyní již sedmým rokem. Robin sice působí v orchestru teprve tři roky, ale za tu dobu se stal platným členem třetí kytary, která nebývá těžká technicky, jako spíše rytmicky. Co se týká hudby jako posluchač, tak Robin má radši spíše alternativnější směry než střední proud. Ve volném čase si Robin rád zahraje florbal či leze na stěně. Jako správný skaut také rád tráví spoustu času venku s svými kamarády, jen tak v přírodě, v lese, prostě někde mimo civilizaci. 

 

 


 

 

  


Tobiáš Worm

Hudební nástroj: kytara, banjo

Nástup: 2018

Tobík má od malička - snad od tří let - jasnou vizi. Chce hrát na banjo. Po prvních letech hry na kytaru - na tu ho přesvědčili rodiče spolu s učitelem -  na svém trvá dál. Hraje prostě na banjo a hotovo. Tobiáš je také aktivním skautem a praktický život v přírodě miluje. Také se věnuje spolu se svou celou rodinou herectví. Na pódiu je jako doma. 

 

 

 

Podporují nás

naše domovská ZUŠ

 

naše fotografka

 

náš tvůrce stránek

 

 

 

Město Jeseník

Zemědělské družstvo Jeseník

Autocampink ing. Jaromír Bubík

MUDr. Novotný

Horský hotel Skiland

Květinka Iris

Elektro moto servis Ladislav Lukeš

Ekostavby HZ, a.s.

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies