Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Ulice 28. října 873, 79001 Jeseník, www.ko.jesenik.com


Milí přátelé, velmi se vám líbila naše videa během doby distanční výuky. I jiné kytarové orchestry tvořily pro své posluchače. Pan učitel Václav Hikl z Olomouce tyto videa posbíral a vytvořil zajímavý online koncert. 

Video zde: www.youtube.com/watch 

 

Nové video! 

Doba koronavirová je dlouhá. Proto jsme se oproti původnímu plánu rozhodli natočit ještě jedno nové video. Tentokrát jsme k natáčení přizvali i několik mladších členů orchestru.

  Video zde: www.youtube.com/watch

 

 

 

Video II. 

Naše video Pawns Of War mělo velký ohlas. Podařilo se nám natočit další! Poslechněte si!

 

Video zde: www.facebook.com/ZUSJesenik/videos/2865508897103975

 

 

Video I.

 Video se jmenuje Pawns Of War.
Myslím, že vás stejně tak jako mě zaujme. Mám z tohoto malého dílka obrovskou radost. Zkrátka orchestr nám v době koronavirové začíná citelně chybět.
Video vzniklo z iniciativy Komorního sboru Kytarového orchestru (KOKOS). Jirka Svoboda nám poslal podklady a každý sám doma na svůj počítač nebo mobil nahrál svůj part. Nic nevzniklo ve studiu, vše nahráno na obyčejné mikrofony vestavěné v PC nebo mobilu. Jirka to pak smíchal, za což mu moc děkujeme. Věřte, že mu to dalo dost práce.

Video zde: www.youtube.com/watch

 

 

Benefiční koncert odložen

V listopadu 2020 se měl konat koncert v Mikulovicích, jehož výtěžek půjde na podporu potřebných. Věřím, že se koncert konat bude. Budeme vás včas informovat!

 

Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník a hosté

Kytarový orchestr a Komorní sbor ZUŠ Jeseník připravuje společný koncert s mladším kamarádem – Kytarovým orchestrem ZUŠ Šumperk. Zatímco jesenický kytarový orchestr působil již v minulém tisíciletí (byl založen v roce 1998), šumperští kolegové vznikli teprve v roce 2015. Mohu vám ale s jistotou sdělit, že se mají čile k světu. Náš Kytarový orchestr a komorní sbor ZUŠ Jeseník byl v minulém roce pozván k účinkování na velkém koncertě Kytarových orchestrů Jeseník, Zábřeh a Šumperk, který se konal v klášterním kostele v Šumperku. A protože se nám vystoupení šumperských moc líbilo, pozvali jsme je i k nám. Na koncertě uslyšíte samostatné vystoupení našeho i šumperského orchestru a v závěru koncertu zazní i dvě společné skladby.

Kytarový orchestr ZUŠ Šumperk byl založen paní učitelkou Eliškou Strachotovou a skupinou nadšených žáků  kytarového oddělení. Těleso se soustředí na hraní klasických a populárních skladeb zaranžovaných pro více kytar a jiné nástroje. V orchestru se kromě klasických kytar objevují i speciální strunné nástroje - akustická baskytara nebo sopránová kytara, ale také flétny, zpěv nebo perkuse. Kytarový orchestr reprezentuje Základní uměleckou školu Šumperk na významných koncertech a veřejných událostech.

Koncert se koná v Kapli Jeseník v pátek 21. února od 19 hodin. 

 

 Kytarový orchestr ZUŠ Šumperk se svou dirigentkou a zakladatelkou Eliškou Strachotovou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kytarový orchestr má za sebou trojici vystoupení

Měsíc květen 2019 byl pro Kytarový orchestr a Komorní sbor náročný. Připravili jsme koncert v jesenické Kapli, hráli jsmev Šumperku a Hradce Králové. Ale pěkně po pořádku: 

1. Koncert v Kapli Jeseník 17. května 2019 19.00 hodin:

Publikum si poslechlo program, který jsme nacvičovali v podstatě celý školní rok a doladili na dubnovém soustředění ve Vidnavě. V první polovině koncertu vystoupilo i devět nových hráčů Kytarového orchestru. V Kapli bylo pěkně živo.   

 2. Koncert Kytarových orchestrů Klášterní kostel Šumperk 22.května 2019 18.00 hodin:

 Naši kolegové ze Šumperka nás pozvali na koncert Kytarových orchestrů ZUŠ Zábřeh, Šumperk a Jeseník. V závěru zazněla i skladba     Blackbird od Beatles. Na pódiu pod taktovkou šumperské paní učitelky Elišky Strachotové ji zahrálo společně asi 70 kytaristů. 

 

 3. Hradecké Guitarreando 2019 - ZUŠ Na Sřezině Hradec Králové 25.května 2019 - Národní soutěž Kytarvých orchestrů. 

V sobotu 25.5.2019 se Kytarový orchestr a Komorní sbor zúčastnil národní soutěže Kytarových orchestrů Hradecké Guitarreando. Fotografie a audiunahrávku ze soutěže brzy umístíme na web.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podporují nás

naše domovská ZUŠ

 

naše fotografka

 

náš tvůrce stránek

 

 

 

Město Jeseník

Zemědělské družstvo Jeseník

Autocampink ing. Jaromír Bubík

MUDr. Novotný

Horský hotel Skiland

Květinka Iris

Elektro moto servis Ladislav Lukeš

Ekostavby HZ, a.s.

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies