Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Ulice 28. října 873, 79001 Jeseník, www.ko.jesenik.com


17. listopadu 2023 oslavil Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník 25 let činnosti

V pátek 17. listopadu proběhl koncert, na kterém jsme  si připoměli 75. výročí založení ZUŠ Jeseník a 25. výročí založení Kytarového orchestru. Ve stejný rok 1998 vznikl i pěvecký sbor Zvonky. Společně jsme mnoho let vystupovali a tak jsme se dohodli, že tento koncert uspořádáme společně. 

Na koncertě nechyběl chybět ani náš Komorní sbor Kytarového orchestru.

Kongresový sál Lázně Jeseník 17.11.2023 od 17 hodin

Fotografie naleznete ve fotogalerii.

 

Poslední koncert Kytarového orchestru a Komorního sboru ve školním roce 2022-23 bude v kostele v Jeseníku. 

V sobotu 17.června od 17 hodiny můžete zavítat do kostela na Palackého ulici (poblíž Vodní tvrze). Připravili jsme pro vás koncert, v jehož první části uslyšíte renesanční hudbu starých mistrů. Ve druhé části mimo jiné zazní americké spirituály. Po tomto koncertě bude následovat prázdninový odpočinek. Těšíme se na vás! 

 

 

Květnový Velký koncert ve Velkých Kuněticích.

V pátek 26. května v 18 hodin opět po roce zahrajeme v malé obci na hranicích České republiky a Polska. Název "Velký koncert" je oprávněný. Vloni byl kostel naplněn do posledního místečka!. A není to nějaká kaplička, do kostela se vejde pořádná parta našich příznivců!

Kytarový orchestr zve na svůj dubnový koncert!

V sobotu 29. dubna 2023 od 17 hodiny v Kapli se můžete přesvědčit o tom, že nejen v Jeseníku se pěstuje kytarová orchestrální hudba. Náš Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník už přes rok spolupracuje s Kytarovým  souborem LADÍME ze ZUŠ Iši Krejčího Olomouc. Soubor má 15 členů a mimo kytar v jeho řadách působí hráči na housle, flétnu, bicí nástroje a také zpěváci. Nejdříve uslyšíte naše hosty se svým samostatným programem. Po krátké přestávce budeme hrát my, jeseničtí a na závěr připravujeme  společnou skladbu. Dohromady bude znít na 50 kytar. Olomoucký Kytarový soubor LADÍME vede mladý a nadšený učitel pan Václav Hikl, DiS. Srdečně zveme!

                                                                                           

 

 

 

ADVENTNÍ KONCERTY V BRATISLAVĚ A VE VÍDNI

Kytarový orchestr a Komorní sbor ZUŠ Jeseník po delším čase opět koncertoval v zahraničí. Dostali jsme nabídku uspořádat dva koncerty:

První koncert jsme měli v sobotu 3. prosince v Bratislavě ve Františkánském kostele Zvěstování Páně poblíž Hlavního náměstí.

Druhý koncert na druhou neděli adventní 4. prosince v centru Vídně ve známém barokním kostele sv. Karla Boromejského. 

 

Byla to pro nás skvělá zkušenost. V obou městech jsme se těšili vřelého přijetí, prohlédli jsme si překrásné chrámy a setkali se s milými lidmi. 

 

 

 PODZIMNÍ SOUSTŘEDĚNÍ OPĚT NA SKILANDU

Věřili byste tomu, že na Skiland už jedeme podesáté? V prvním listopadovém víkendu budeme opět pilně trénovat. Naše úsilí vyvrcholí koncertem 6.11. 2022 v sále hotelu Skiland v 15 hodin. 

V prvním prosincovém víkendu máme v plánu dvě vystoupení v zahraničí. 3.11.2022 budeme účinkovat v Bratislavě a 4.11.2022 ve Vídni. Podrobnosti se připravují. 

 

 

 

 Co plánuje Kytarový orchestr na jaře 2022?

Po dlouhé covidové odmlce konečně nic neruší pravidelné zkoušky Kytarového orchestru. Proto vám mohu z radostí oznámit, že koncerty Kytarového orchestru se blíží! Náš orchestr bude i nadále pokračovat ve spolupráci s Komorním sborem, který vede pan učitel Mgr. Jiří Svoboda. Také se v řadách orchestru připravují sólisté na flétnu, akordeon a samozřejmě i kytaru. První letošní vystoupení bylo v Olomouci. Přijali jsme pozvání na Krajsou přehlídku kytarových souborů a orchestrů. Příjemné setkání se členy orchestrů s Olomouce, Šternberka a Uničova proběhlo  ve čtvrtek 21.dubna. V květnu, přesně v sobotu 7. 5. 2022 vyrážíme do Kozmic u Hlučína, kde máme ozdobit koncertem místní obecní slavnosti. Koncert se koná v obecní sále  v 16 hodin. 

Další koncerty už budou v našem regionu. V pátek 27. května v 18 hodin hrajeme v kostele Panny Marie Sněžné ve Velkých Kuněticích a za dva týdny na to  v sobotu 11. června ve 14 hodin v obecním sále v Mikulovicích jarní koncertní sezónu ukončíme benefiční koncert s názvem „Pomozme Míšovi“.

Těšíme se na setkání s vámi!

 

Víte kdy jste mohli slyšet naposledy Kytarový orchestr a Komorní sbor ZUŠ Jeseník?

Bylo to v pátek 21. února 2020 v Kapli na společném koncertě s Kytarovým orchestrem ZUŠ Šumperk. Zahráli jsme si, rozloučili jsme se a těšili se na další koncerty…

Naše těšení se dost prodloužilo, ale dočkali jsme se. O víkendu 12 – 14. listopadu 2021 jsme konečně mohli vyrazit na soustředění. Práce bylo dost. Za dva roky se v orchestru i sboru vyměnila skoro polovina členů. Ti starší pomalu odcházeli studovat na vysoké školy a na zkoušení s orchestrem jim už moc času nezbývalo. Ti mladší sice zkoušeli, ale neměli možnost své dovednosti prezentovat. To se změnilo v neděli 14. listopadu v 15 hodin. Měli jsme koncert po dlouhých 21 měsících. Nervozita byla znát, ale radost z dobrého díla zvítězila nejen u posluchačů, ale i u samotných hráčů.

Chtěl bych poděkovat vedení Horského hotelu Skiland Ostružná, který nás dlouhodobě podporuje a opět nám vytvořil skvělé podmínky pro zkoušení a koncertování. Také patří náš dík dalším našim sponzorům a přispívatelům: Městu Jeseník, firmě AKRHK&Partner – advokátní kancelář, firmě Czech Product a MUDr. Jaroslavu Novotnému.

Během distanční výuky orchestr a sbor zkoušet nemohl. Nicméně určité řešení jsme nalezli: Přes videohovory jsme se členy orchestru nacvičili a nahráli některé orchestrální party. Pan učitel Mgr. Jiří Svoboda dal jednotlivé hlasy dohromady (byla to nesmírně náročná a nekonečná práce). Výsledek si můžete pustit na webovkách orchestru www.ko.jesenik.com nebo na stránkách ZUŠ Jeseník http://www.zusjes.cz/videogalerie/.

 

 

 

 

 

Milí přátelé, velmi se vám líbila naše videa během doby distanční výuky. I jiné kytarové orchestry tvořily pro své posluchače. Pan učitel Václav Hikl z Olomouce tyto videa posbíral a vytvořil zajímavý online koncert. 

Video zde: www.youtube.com/watch 

 

Nové video! 

Doba koronavirová je dlouhá. Proto jsme se oproti původnímu plánu rozhodli natočit ještě jedno nové video. Tentokrát jsme k natáčení přizvali i několik mladších členů orchestru.

  Video zde: www.youtube.com/watch

 

 

 

Video II. 

Naše video Pawns Of War mělo velký ohlas. Podařilo se nám natočit další! Poslechněte si!

 

Video zde: www.facebook.com/ZUSJesenik/videos/2865508897103975

 

 

Video I.

 Video se jmenuje Pawns Of War.
Myslím, že vás stejně tak jako mě zaujme. Mám z tohoto malého dílka obrovskou radost. Zkrátka orchestr nám v době koronavirové začíná citelně chybět.
Video vzniklo z iniciativy Komorního sboru Kytarového orchestru (KOKOS). Jirka Svoboda nám poslal podklady a každý sám doma na svůj počítač nebo mobil nahrál svůj part. Nic nevzniklo ve studiu, vše nahráno na obyčejné mikrofony vestavěné v PC nebo mobilu. Jirka to pak smíchal, za což mu moc děkujeme. Věřte, že mu to dalo dost práce.

Video zde: www.youtube.com/watch

 

 

Benefiční koncert odložen

V listopadu 2020 se měl konat koncert v Mikulovicích, jehož výtěžek půjde na podporu potřebných. Věřím, že se koncert konat bude. Budeme vás včas informovat!

 

Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník a hosté

Kytarový orchestr a Komorní sbor ZUŠ Jeseník připravuje společný koncert s mladším kamarádem – Kytarovým orchestrem ZUŠ Šumperk. Zatímco jesenický kytarový orchestr působil již v minulém tisíciletí (byl založen v roce 1998), šumperští kolegové vznikli teprve v roce 2015. Mohu vám ale s jistotou sdělit, že se mají čile k světu. Náš Kytarový orchestr a komorní sbor ZUŠ Jeseník byl v minulém roce pozván k účinkování na velkém koncertě Kytarových orchestrů Jeseník, Zábřeh a Šumperk, který se konal v klášterním kostele v Šumperku. A protože se nám vystoupení šumperských moc líbilo, pozvali jsme je i k nám. Na koncertě uslyšíte samostatné vystoupení našeho i šumperského orchestru a v závěru koncertu zazní i dvě společné skladby.

Kytarový orchestr ZUŠ Šumperk byl založen paní učitelkou Eliškou Strachotovou a skupinou nadšených žáků  kytarového oddělení. Těleso se soustředí na hraní klasických a populárních skladeb zaranžovaných pro více kytar a jiné nástroje. V orchestru se kromě klasických kytar objevují i speciální strunné nástroje - akustická baskytara nebo sopránová kytara, ale také flétny, zpěv nebo perkuse. Kytarový orchestr reprezentuje Základní uměleckou školu Šumperk na významných koncertech a veřejných událostech.

Koncert se koná v Kapli Jeseník v pátek 21. února od 19 hodin. 

 

 Kytarový orchestr ZUŠ Šumperk se svou dirigentkou a zakladatelkou Eliškou Strachotovou

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kytarový orchestr má za sebou trojici vystoupení

Měsíc květen 2019 byl pro Kytarový orchestr a Komorní sbor náročný. Připravili jsme koncert v jesenické Kapli, hráli jsmev Šumperku a Hradce Králové. Ale pěkně po pořádku: 

1. Koncert v Kapli Jeseník 17. května 2019 19.00 hodin:

Publikum si poslechlo program, který jsme nacvičovali v podstatě celý školní rok a doladili na dubnovém soustředění ve Vidnavě. V první polovině koncertu vystoupilo i devět nových hráčů Kytarového orchestru. V Kapli bylo pěkně živo.   

 2. Koncert Kytarových orchestrů Klášterní kostel Šumperk 22.května 2019 18.00 hodin:

 Naši kolegové ze Šumperka nás pozvali na koncert Kytarových orchestrů ZUŠ Zábřeh, Šumperk a Jeseník. V závěru zazněla i skladba     Blackbird od Beatles. Na pódiu pod taktovkou šumperské paní učitelky Elišky Strachotové ji zahrálo společně asi 70 kytaristů. 

 

 3. Hradecké Guitarreando 2019 - ZUŠ Na Sřezině Hradec Králové 25.května 2019 - Národní soutěž Kytarvých orchestrů. 

V sobotu 25.5.2019 se Kytarový orchestr a Komorní sbor zúčastnil národní soutěže Kytarových orchestrů Hradecké Guitarreando. Fotografie a audiunahrávku ze soutěže brzy umístíme na web.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podporují nás

naše domovská ZUŠ

 

naše fotografka

 

 

náš tvůrce stránek

 

 

 

Město Jeseník

Zemědělské družstvo Jeseník

MUDr. Novotný

Stavitelství Knotek

Květinka Iris

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies