Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Ulice 28. října 873, 79001 Jeseník, www.ko.jesenik.com


Klaudia Dvořáková

 

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2011

Klaudia začala hrát na kytaru v sedmi letech u p. učitele Plháka. Kytaru si zamilovala tak, že se rozhodla jí věnovat množství času a v roce 2012 byla přijata na Ostravskou konzervatoř. Protože neměla kytary ve škole dost, tak byla také členkou Ostravského kytarového souboru a také si čas v Ostravě zpestřovala zpěvem ve sboru Ostravské filharmonie. Kromě kytary a zpěvu se občas také věnuje klavíru. V hudbě, kterou poslouchá si nevybírá, líbí se jí prakticky vše. Ke Klaudii již několik let neodmyslitelně patří v orchestru slovní spojení "Kam jdeš?", které vzniklo na soustředění v Chorvatsku v roce 2012. Proto vždy, když odchází, slýšívá toto místo pozdravu tuto hlášku.

 

 


 

Filip Novotný

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2010

Filip začínal v ZUŠ hrou na klavír, poté ovšem přešel k Václavu Dvořákovi na kytaru, u které zůstal dodnes. Kromě sólové hry působil několik let také v kytarovém kvartetu, se kterým se podíval i do slovenských Bojnic. Na koncertech Filipa poznáte podle toho, že vždy nosí ke klasickému úboru členů navíc sako a také ho můžete rozeznat podle jeho rozverné hřívy. Mezi Filipovy zájmy patřily dlouhou dobu roboti a soutěžení v této disciplíně, během které projel půl Evropy. Dnes stále tráví dost času na počítači, ovšem to hodně kompenzuje trávením volných chvil venku, buď jen tak nebo třeba s hakisákem na noze. V případě horšího počasí si rád polebedí doma a uvaří si něco dobrého na zub. Co se týče poslechu hudby, tak je to rock, metal, i nějaký popík.

 

 


Eliška Řezáčová

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2019

Kytara je skvělý hudební nástroj. Ale jsou i jiné zajímavé hudební nástroje. Své o tom ví Eliška, která má za sebou 7 let studia hry na klavír. Potom si řekla" "Zkusím něco jiného", a šup z klavíru na kytaru. No a dnes s námi hraje v orchestru. Náš orchestr dobře zná již delší dobu. Mimo kytary se totiž věnuje sborovému zpěvu ver sboru Zvonky. Tento sbor mnohokrát vystupoval s Kytarovým orchestrem. Eliška se mimo hudby věnuje studiu cizích jazyků a zvláště francoužštině. 

 

 
 

Markéta Žídková

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Markétka je studentkou ostravské konzervatoře. Je to pilná včelka a proto ji v orchestru rádi vidíme.Hraje v kytarovém duu spolu se svou mladší sestrou, které sestersky pomáhá v jejím hudebním vývoji. To nás těší, protože její zkušenosti se jí třeba budou hodit v budoucnu. Má ráda zvířata, sleduje motocyklové závody a ráda jezdí k moři. Můžete ji mimo koncertů potkat někde v přírodě, sbírá totiž nerosty. V zimě bruslí a jezdí na lyžích. 

    

 


Matěj Richter

 Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Matěj začal s kytarou ve třetí třídě, jeho začátky s kytarou provázel Václav Dvořák. Jak říká Matěj, jeho začátky s kytarou nebyly moc dobré, moc ho nebavily, ale rodiče ho přesvědčili, aby pokračoval dále. Dne už je rád, že je poslechl a že se dal na kytaru. V rámci komorní hry nejdříve chodil do malého souboru, kde si osvojil základy hry ve vícečlených tělesech a v roce 2014 plynule přešel do orchestru, kde se po několika měsících stal plnohodnotným členem nejdříve čtvrtého, později prvního hlasu. Kromě kytary umí zahrát také něco málo na klavír. Co se týče poslechu hudby, tak si Matěj oblíbil dubstep, dnb a chillstepy, občas si poslechne i electro nebo house. Volný čas se snaží trávit aktivně a to sportováním. Mezi jeho oblíbené sporty patří fotbal, basketbal či florbal.

 

 

 


Jan Zelinka

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2016

Honza získal základy hry na kytaru u p. uč. Barbory Uhlířové. Několik let hrál v kytarovém souboru Smajlíci. V řadách Kytarového orchestru má mnoho kamarádů a proto se v roce 2016 přidal k nám. Působí také v Kytarovém kvartetu.Hraje basket a ke kytaře klasické si přidal také hru na kytaru elektrickou. 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vilém Juřena

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Vilda hraje v orchestru čtvrtým rokem, takže už není úplným nováčkem. Jeho začátky hraní na kytaru ho prý dle jeho slov moc nebavily, ale teď už je to mnohem lepší. Vzhledem k tomu, že se hudebně potatil, tak nehraje jenom na kytaru, ale také na akordeon. Jestli také dobře zpívá, jsme zatím nezjistili, třeba se více osmělí časem. V rámci hry na akordeon se také věnuje hrání s dalšími nadšenci tohoto nástroje v Akordeonovém souboru. Muziku má tedy rád a rád ji také poslouchá, především jsou to interperti z rockových a popových vod. V rámci volného času se nevěnuje jenom hudbě, ale je také našený sportovec - s kamarády si rád zahraje florbal, fotbal, basketbal, tenis či stolení tenis. 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zuzana ŽídkováHudební nástroj: kytara

Nástup: 2018

Rodina Žídků je velmi hudební. Dokladem toho jsou dvě kytaristky. Markétka, která s námi hraje už od roku 2014 a nyní i její sestra Zuzka. Je stále usměvavá a kytara ji baví. Mimo kytary se věnuje baletu a má také velkého kamarádka kocoura Razzyho.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

---- 

Natálie Hrancová

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2018

Natálka je kytaristkou, o která se toho moc nedozvíte. Jako malá zkoušela hru na klavír, ale po čase

 zjistila, že kytara je pro ni lepším nástrojem.Mimo kytary ráda sportuje v mnoha oblastech. Například jezdí na kole a v zimě na běžkách, závodně plave. Také se věnuje tanci. Volný čas tráví nejraději s kamarádkami někde venku.   

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Matyáš Kučera

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2018

Víte, něco o Matyáškovi? Tak mi to prosím řekněte. Matyáš je totiž člověk, který "drží basu". Pokud promluví, tak je to velký svátek. Nicméně důležité je, že hraje a kytara ho baví. Mimo kytary je také hráčem na akordeon a to se časem určitě projeví i v orchestru.

 

Podporují nás

naše domovská ZUŠ

 

naše fotografka

 

náš tvůrce stránek

 

 

 

Město Jeseník

Zemědělské družstvo Jeseník

Autocampink ing. Jaromír Bubík

MUDr. Novotný

Horský hotel Skiland

Květinka Iris

Elektro moto servis Ladislav Lukeš

Ekostavby HZ, a.s.

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies