Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Ulice 28. října 873, 79001 Jeseník, www.ko.jesenik.com


Klaudia Dvořáková

 

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2011

Klaudia začala hrát na kytaru v sedmi letech u p. učitele Plháka. Kytaru si zamilovala tak, že se rozhodla jí věnovat množství času a v roce 2012 byla přijata na Ostravskou konzervatoř. Protože neměla kytary ve škole dost, tak byla také členkou Ostravského kytarového souboru a také si čas v Ostravě zpestřovala zpěvem ve sboru Ostravské filharmonie. Kromě kytary a zpěvu se občas také věnuje klavíru. V hudbě, kterou poslouchá si nevybírá, líbí se jí prakticky vše. Ke Klaudii již několik let neodmyslitelně patří v orchestru slovní spojení "Kam jdeš?", které vzniklo na soustředění v Chorvatsku v roce 2012. Proto vždy, když odchází, slýšívá toto místo pozdravu tuto hlášku.

 

 


 

 

Markéta Žídková

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Markétka je studentkou ostravské konzervatoře. Je to pilná včelka a proto ji v orchestru rádi vidíme.Hraje v kytarovém duu spolu se svou mladší sestrou, které sestersky pomáhá v jejím hudebním vývoji. To nás těší, protože její zkušenosti se jí třeba budou hodit v budoucnu. Má ráda zvířata, sleduje motocyklové závody a ráda jezdí k moři. Můžete ji mimo koncertů potkat někde v přírodě, sbírá totiž nerosty. V zimě bruslí a jezdí na lyžích. 

 

 

 


Eliška Řezáčová

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2019

Kytara je skvělý hudební nástroj. Ale jsou i jiné zajímavé hudební nástroje. Své o tom ví Eliška, která má za sebou 7 let studia hry na klavír. Potom si řekla" "Zkusím něco jiného", a šup z klavíru na kytaru. No a dnes s námi hraje v orchestru. Náš orchestr dobře zná již delší dobu. Mimo kytary se totiž věnuje sborovému zpěvu ver sboru Zvonky. Tento sbor mnohokrát vystupoval s Kytarovým orchestrem. Eliška se mimo hudby věnuje studiu cizích jazyků a zvláště francoužštině. 

 

 

 


 

 

Natálie Hrancová

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2018

Natálka je kytaristkou, o která se toho moc nedozvíte. Jako malá zkoušela hru na klavír, ale po čase

 zjistila, že kytara je pro ni lepším nástrojem.Mimo kytary ráda sportuje v mnoha oblastech. Například jezdí na kole a v zimě na běžkách, závodně plave. Také se věnuje tanci. Volný čas tráví nejraději s kamarádkami někde venku.   

 

 


Zuzana ŽídkováHudební nástroj: kytara

Nástup: 2018

Rodina Žídků je velmi hudební. Dokladem toho jsou dvě kytaristky. Markétka, která s námi hraje už od roku 2014 a nyní i její sestra Zuzka. Je stále usměvavá a kytara ji baví. Mimo kytary se věnuje baletu a má také velkého kamarádka kocoura Razzyho.

 

 

 

 


Vilém Juřena

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Vilda není v orchestru žádným nováčkem. Jeho začátky hraní na kytaru ho prý dle jeho slov moc nebavily, ale teď už je to mnohem lepší. Vzhledem k tomu, že se hudebně potatil, tak nehraje jenom na kytaru, ale také na akordeon. Jestli také dobře zpívá, jsme zatím nezjistili, třeba se více osmělí časem. V rámci hry na akordeon se také věnuje hrání s dalšími nadšenci tohoto nástroje v Akordeonovém souboru. Muziku má tedy rád a rád ji také poslouchá, především jsou to interperti z rockových a popových vod. V rámci volného času se nevěnuje jenom hudbě, ale je také našený sportovec - s kamarády si rád zahraje florbal, fotbal, basketbal, tenis či stolení tenis.  

 

 

 

 


Matyáš Kučera

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2018

Víte, něco o Matyáškovi? Tak mi to prosím řekněte. Matyáš je totiž člověk, který "drží basu". Pokud promluví, tak je to velký svátek. Nicméně důležité je, že hraje a kytara ho baví. Mimo kytary je také hráčem na akordeon a to se časem určitě projeví i v orchestru.

 

 

 

 

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Andrej Sedláček

 

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2020

Nenápadný ale talentovaný kytarista Andrej k nám přišel ze zahraničí a velmi rychle zapadl do první kytary. Paní učitelka Anna Rotterová s ním nemá velké starosti, protože Andrej je príma kluk. Andrejovi kytara nestačí, proto ještě chodí na klavír k p. uč Blance Blahové. Taky rád sportuje. Jeho hlavní sporty jsou tenis a florbal.   

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Adrian Malý

 

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2019

Adrian je žákem pana učitele Jiřího Dvořáka. Hrál v duu s Jonášem Wormem, takže se souhrou už má nějaké zkušenosti. 

 

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Matěj Viterna

 

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2020

Matějovi dalal základy hry na kytaru paní učitelka Klaudia Dvořáková. Matěj mimo kytary rád sportuje. Jeho nejoblíbenější sport je florbal. Malý balonek a Matěj, tak to je supr duo.  

 

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Václav Mrkvica

 

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2020

Václav se "zabydlel" v první kytaře a bere to zodpovědně. Se svou paní učitelkou Klaudií Dvořákovou poctivě procvičuje party do orchestru a je to slyšet. také rád sportuje. Jeho top sporty jsou běžecké lyžování a orientační běh. 

 

 

 

Podporují nás

naše domovská ZUŠ

 

naše fotografka

 

 

náš tvůrce stránek

 

 

 

Město Jeseník

Zemědělské družstvo Jeseník

MUDr. Novotný

Horský hotel Skiland

Květinka Iris

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies