Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Ulice 28. října 873, 79001 Jeseník, www.ko.jesenik.com


Kateřina Janečková

Hudební nástroj: kytara, sopránová kytara

Nástup: 2005

Katka strávila své kytarové začátky u Barbory Uhlířové, po dvou letech začal docházet také do Kytarového orchestru. Kromě klasické kytary hraje také na sopránovou kytaru, kterou využívá také v Ukulelebandu, ve kterém u některých skladeb také zpívá. Kromě Kytarového orchestru občas také vypomáhá v Kytarovém souboru pod vedením Barbory Uhlířové, kde pomáhá začínajícím kytaristům. Kromě kytarových nástrojů umí hrát také na klavír. Ráda poslouchá hudbu instrumentální a filmovou, ale nevyhýbá se ani hudbě populární. Ve volném čase si ráda přečte dobrou knihu, vzhledem k tomu, že pochází z Ostružné, tak ráda lyžuje, ale má ráda i vodácký sport. Z dalších koníčků si najde čas na tanec, výlety po hradech a zámcích.

 


Tomáš Pohl

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2008

Tomáš začal s kytarou v 6 letech ve třídě Václava Dvořáka. Ke kytaře ho přihlásil jeho otec, který chtěl mít aspoň jednoho syna muzikanta. Toto přání se zatím plní, protože Tomáš studuje Konzervatoř v Brně pod pedagogickým vedení Marie Hovorkové. Kromě kytary se postupně dostal také ke klavíru, ukulele a zlehka také k bicím. Poslouchá prakticky jakoukoli hudbu, ale pokud bych si měl vybrat, tak by to byla hudba klasická a z interpretů má nejraději Chopina a Rachmaninova. Dále má velice rád alternativní rock, Vlastu Redla a takové ty staré pěkné české písničky. Tomášovy zájmy se točí prakticky jenom kolem hudby, protože by se jí chtěl jednou v životě živit. Kromě hudby tak stíhá občas i posilovnu, aby úplně nezakrněl.

 


Filip Novotný

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2010

Filip začínal v ZUŠ hrou na klavír, poté ovšem přešel k Václavu Dvořákovi na kytaru, u které zůstal dodnes. Kromě sólové hry působil několik let také v kytarovém kvartetu, se kterým se podíval i do slovenských Bojnic. Na koncertech Filipa poznáte podle toho, že vždy nosí ke klasickému úboru členů navíc sako a také ho můžete rozeznat podle jeho rozverné hřívy. Mezi Filipovy zájmy patřily dlouhou dobu roboti a soutěžení v této disciplíně, během které projel půl Evropy. Dnes stále tráví dost času na počítači, ovšem to hodně kompenzuje trávením volných chvil venku, buď jen tak nebo třeba s hakisákem na noze. V případě horšího počasí si rád polebedí doma a uvaří si něco dobrého na zub. Co se týče poslechu hudby, tak je to rock, metal, i nějaký popík.

 


 

Klaudia Bankóová

 

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2011

Klaudia začala hrát na kytaru v sedmi letech u p. učitele Plháka. Kytaru si zamilovala tak, že se rozhodla jí věnovat množství času a v roce 2012 byla přijata na Ostravskou konzervatoř, kde nyní studuje 3.ročník. Protože nemá kytary ve škole dost, tak je také členkou Ostravského kytarového souboru a také si čas v Ostravě zpestřuje zpěvem ve sboru Ostravské filharmonie. Kromě kytary a zpěvu se občas také věnuje klavíru. V hudbě, kterou poslouchá si nevybírá, líbí se jí prakticky vše. Ke Klaudii již několik let neodmyslitelně patří v orchestru slovní spojení "Kam jdeš?", které vzniklo na soustředění v Chorvatsku v roce 2012. Proto vždy, když odchází, slýšívá toto místo pozdravu tuto hlášku.

 


Zuzana Oravcová

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2011

Zuzka začínala na kytaru u Carmen Langerové, poté však na kytaru přestala mít čas. Po douhé době se rozhodla vrátit ke kytaře zpět a určitě udělala dobře. Během krátkého času povzpomínala, jak správně chytit kytaru a co znamenají ty černé čmáranice v notovém zápise. Zuzka nehraje dobře jenom na kytaru, ale je také skvělá tanečnice a má velkou zásluhu na tom, že na některých koncertech můžeme vidět spolu s orchestrem temperamentní latinskoamerické tance. Také ráda zpívá, a to v Ukulelebandu. Zuzka je muzikant, ale tělem i duší je především sportovec a vzor zdravého životního stylu. Lyžování a jízda na kole po jesenických kopcích nebo běh jen tak v přírodě - to je její hobby. 

 


Ivana Vodrušková

Hudební nástroj: kytara, trombon

Nástup: 2014

Ivča začínala s hudbou již ve školce na zobcovou flétnu, na což navázala v ZUŠ u Františka Mecha. Do orchestru nastoupila loni a to hned do prvního hlasu. Po krátké době se stala platnou členkou orchestru a co víc, dokonce jeho sólistkou. Ivča nehraje jen na kytaru, ale také na trombon. Vzhledem k tomu ji ihned Václav Dvořák přesvědčil, aby tento nástroj zapojila do orchestru a to konkrétně do skladby Pink Panter. Po několika zkouškách dostala skladba nové grády. Aby toho nebylo málo, tak Ivča hraje také na kontrabas u Zdeňky Kainarové, umí také na foukací harmoniku a bonga. Kromě kytarového orchestru si tak již vyzkoušela také dechový a smyčcový orchestr. Kromě hudby má Ivča také jiné koníčky - ráda jezdí na kole, čte, sleduje filmy a ve škole jí baví fyzika.

 


 

Markéta Žídková

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Markétka je kytaristkou ve třídě p. uč.Libuše Krmelové. Je to pilná včelka a proto ji v orchestru rádi vidíme.Hraje v kytarovém duu spolu se svou mladší sestrou, které sestersky pomáhá v jejím hudebním vývoji. To nás těší, protože její zkušenosti se jí budou hodit v budoucnu. Zatím je totiž jednou z nejmladších hráček orchestru, ale až získá zkušenosti a nějaké roky, tak určitě něco ze svého kytarového umu ráda předá mladším nástupcům. Má ráda zvířata, sleduje motocyklové závody a ráda jezdí k moři. Můžete ji mimo koncertů potkat někde v přírodě, sbírá totiž nerosty. V zimě bruslí a jezdí na lyžích. 

    

 


Matěj Richter

 

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2014

Matěj začal s kytarou ve třetí třídě, jeho začátky s kytarou provázel Václav Dvořák. Jak říká Matěj, jeho začátky s kytarou nebyly moc dobré, moc ho nebavily, ale rodiče ho přesvědčili, aby pokračoval dále. Dne už je rád, že je poslechl a že se dal na kytaru. V rámci komorní hry nejdříve chodil do malého souboru, kde si osvojil základy hry ve vícečlených tělesech a v roce 2014 plynule přešel do orchestru, kde se po několika měsících stal plnohodnotným členem nejdříve čtvrtého, později prvního hlasu. Kromě kytary umí zahrát také něco málo na klavír. Co se týče poslechu hudby, tak si Matěj oblíbil dubstep, dnb a chillstepy, občas si poslechne i electro nebo house. Volný čas se snaží trávit aktivně a to sportováním. Mezi jeho oblíbené sporty patří fotbal, basketbal či florbal.

 

 

 


Jan Zelinka

Hudební nástroj: kytara

Nástup: 2016

Honza získal základy hry na kytaru u p. uč. Barbory Uhlířové. Několik let hrál v kytarovém souboru Smajlíci. V řadách Kytarového orchestru má mnoho kamarádů a proto se v roce 2016 přidal k nám. Působí také v Kytarovém kvartetu.Hraje basket a ke kytaře klasické si přidal také hru na kytaru elektrickou.   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podporují nás

naše domovská ZUŠ

 

naše fotografka

 

náš tvůrce stránek

 

 

 

Město Jeseník

Zemědělské družstvo Jeseník

Autocampink ing. Jaromír Bubík

Jaroslav Mikulecký

MUDr. Novotný

Horský hotel Skiland

Květinka Iris

JUDr. Kuželová

Autodoprava Břetislav Látal s.r.o.

Vesa s.r.o.

Elektro moto servis Ladislav Lukeš

Halen s.r.o.

Provozováno CMS / Eshop (c)2018 Czechproduct.cz s.r.o. | podpora | mapa webu