Kytarový orchestr ZUŠ Jeseník

Ulice 28. října 873, 79001 Jeseník, www.ko.jesenik.com


Jan Mrosek

Hudební nástroj: baskytara

Nástup: cca 2000

Hanes je důchodce mezi členy orchestru, členem je tak dlouho, že už si ani nepamatuje, kterého roku nastoupil. Jeho počátky se datují nejspíš do roku 2000, ještě před příchodem Václava Dvořáka, tedy za vedení Carmen Langerové. Již ve školce začal hrát na flétnu, v devíti letech ovšem přesedlal na kytaru, základy obou nástrojů mu dal Václav Dvořák. Mimo orchestr hraje a zpívá v kapele Plán B, Dojavora band a hraje na kytaru v kapele Noe Roads. V poslechu hudby si moc nevybírá, poslouchá skoro vše od popu, rocku, funky až po folk. Rád sportuje, k jeho oblíbeným sportům patří fotbal, tenis, badminton, volejbal. Svou pozici důchodce v orchestru plní tím, že se snaží jít všem příkladem, i když sám se cítí spíše jako dítě.  

 

 


  


Michal Ulrych

Hudební nástroj: cajon, perkuse

Nástup: 2014

Jako malý začínal hrou na zobcovou flétnu, kterou má stále doma. Na druhém stupni ZŠ zpíval ve školním pěveckém sboru, do hudebky ale nikdy nechodil. Základy na bicí mu ukázal starší kamarád (pekař), který měl soupravu rozloženou v pekárně. Po rozbítí 2000 vajec do těsta mu bicí půjčil a pak na ně mohl hrát. Od osmnácti hrál v různých kapelách (od indie rocku přes folk rock, hardcore až po metal), měl soupravu značky AMATI a set činelů Zildjian. Poslouchá kapely od Jethro Tull přes Pearl Jam, Levellers po SLAYER, Black Dahlia Murder a Animals As Leaders. Hudebně ho nejvíce ovlivnil Bill Bruford (King Crimson) nebo Dave Abbruzzese (ex Pearl Jam). Nyní hraje v kapele DOJAVORA band. Kromě hudby má rád jesenickou přírodu, výlety na kole a svou rodinu.

 

 


Brigita Ulrychová

Hudební nástroj: bicí nástroje, zpěv

Nástup: 2015

Malá Brigitka patří mezi největší talenty orchestru. Do orchestru docházela pravidelně i před narozením, po menší pauze se opět zapojila na podzim roku 2015. Hudební talent má v genech - tatínek hraje na bicí a zpívá, maminka hraje na kytaru a ukulele. Brigitka se zatím hledá, v kterém hlase zakotví, zatím se profiluje spíše do bicích nástrojů, ale občas se pokouší i o pěvecké sólo. Brigitka má zatím nedostatky především v kázni, občas vyrušuje během zkoušek a v případě, že ji již zkoušení nebaví, tak to dává hlasitě najevo. Pokud byste Brigitku hledali, poznáte ji podle charakteristického hlasu, který je s ostatními členy orchestru nezaměnitelný. Je výraznou osobností orchestru, její přítomnost v orchestru je tak vždy cítit.

 


 

 

František Barták

Hudební nástroj: bicí nástroje, kytara

Nástup: 2016

František je nadějný kytarista a protože je to energický mladík, tak ho rodiče zapsali do ZUŠ také na bicí nástroje k Milanu Domesovi, později Petru Macečkovi. Františka bicí baví, což ví také široké okolí jeho sousedů. V orchestru hraje na djembe a učí se poslouchat starší a zkušenější bubeníky. Velkým vzorem je mu starší brácha Petr, se kterým se mají moc rádi. 

 

 

 

 


Jonáš Worm

Hudební nástroj: baskytara

Nástup: 2016

Jonáš patří mezi nejmladší členy orchestru. V polovině roku 2017 přesedlal s kytary na baskytaru a zatím ho hra na tento nástroj baví. Doma má spoustu mladších  sourozenců, kteří se snaží také hudebně prosadit na různé nástroje - např. banjo, zpěv , bicí atd. Tak nás v budoucnu možná čeká díky familii Wormů nebývalý rozvoj. 

 

 

 

Podporují nás

naše domovská ZUŠ

 

naše fotografka

 

náš tvůrce stránek

 

 

 

Město Jeseník

Zemědělské družstvo Jeseník

Autocampink ing. Jaromír Bubík

MUDr. Novotný

Horský hotel Skiland

Květinka Iris

Elektro moto servis Ladislav Lukeš

Ekostavby HZ, a.s.

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies